x

فهرست مطالب

تعاریف

 • ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی هم ساده، از آنجا که استفاده از این وب‌سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین هم ساده است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید. در ابتدا مفاهیم واژگان مورد استفاده در بخش قوانین را جهت استفاده شما کاربر عزیز ارائه می‌گردد.
 • سامانه هم ساده: مجموعهء ناظر و مدیریتی و مالک وب‌سایت هم ساده و تمامی دامنه‌های زیر مجموعه مرتبط و رسانه‌های مرتبط با آنها می‌باشد.
 • وب‌سایت هم ساده: یک وب‌سایت (سامانه) خرید و فروش خدمات و محصولات فروشندگان در غالب فروشگاه مجازی در بستر اینترنت و تلفن همراه می‌باشد و در حال حاضر فقط با شناسه‌های
  ham-sadeh.com و
  ham-sadeh.ir
  حضور شما معرفی می‌گردد.
  در حقیقت این وب‌سایت علاوه بر دارا بودن قابلیت یک فروشگاه مجازی ، واسطه و بستر تبلیغاتی جهت معرفی، فروش و عرضه بیشتر کالاها و خدمات تولیدکنندگان و فروشندگان مجاز؛ به مشتریان نیز می‌باشد.
 • کاربر: هر شخصی (مشتری، بازدیدکننده و فروشنده) که از سایت بازدید نموده و از جزئیات و امکانات آن بهره‌مند شود، کاربر وب‌سایت محسوب می‌گردد.
 • مشتری: به شخصی گفته می‌شود که اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است و به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات وب‌سایت هم ساده اقدام نماید.
  همچنین به عبارتی بدلیل آنکه هم ساده یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.
  لازم به ذکر است که در حالت خاص مشتری می‌تواند ابتدا به عنوان کاربر ثبت نام نشده در وب‌سایت ابتدا اقدام به خرید نموده و سپس در هنگام تکمیل خرید نسبت به ارائه مشخصات کاربری خود به عنوان مشتری اقدام نماید.
  در وب‌سایت هم ساده ، ممکن است از “مشتری” با عنوان “خریدار” نیز نام برده شود.
 • فروشنده: هر عضوی از سایت که درخواست فروشندگی نماید و درخواست وی تائید گردد، فروشنده یا یکی از هم ساده‌های وب‌سایت محسوب می‌گردد.
  به عبارت دیگر وب‌سایت حاضر؛ تمامی فروشندگان و ارائه‌دهندگان کالا و خدمت از طریق وب‌سایت و اپلیکشن مربوطه را با عنوان عمومی فروشنده نامگذاری می‌نماید.
  فروشندگان می‌توانند کالا یا خدمات خود را بصورت کلی یا جزئی از طریق وب‌سایت هم ساده به اطلاع مخاطبان برسانند و اقدام به فروش آنها از بستر اینترنت و تلفن همراه در قالب رعایت “قوانین فروش اینترنتی” و “قوانین وب‌سایت” به هر شکلی طبق رویه و صلاحدید مدیران و کارگزاران وب‌سایت بنمایند.
 • محصول (کالا و خدمات): عبارت از هر کالای مجازی و یا حقیقی و یا خدمات مشخص است که توسط واحد تأمین کالای هم‌ ساده یا فروشندگان ثبت‌نام شده در این وب‌سایت جهت عرضه به تمامی کاربران آن، ارائه می شود و قابل خرید و فروش در بستر وب‌سایت هم ساده می‌باشد و در صورت خرید توسط خریدار، دستاوردی را برای وی حاصل نماید.
 • در حال حاضر سه نوع گروه اصلی محصول شامل خدمات، کالاهای حقیقی و کالاهای مجازی در وب‌سایت هم ساده قابل خرید و فروش هستند.
  کالاهای حقیقی مواردی هستند که به صورت فیزیکی قابل رویت و انتقال از شخصی به شخص دیگر می‌باشند.
  کالاهای مجازی شامل نرم افزار، محتوی صوتی و تصویری، کدهای تخفیف، کوپن های تخفیف، فایل و محتوی آموزشی و … می‌باشد.
  خدمات شامل محتوی عملکردی و قابل انجام توسط فروشنده برای خریدار می‌باشد.خدمات از بستر وب‌سایت خریداری شود و در محل خاصی از جانب فروشنده به خریدار ارائه می‌شود.
  همچنین به عنوان فاکتور تشویقی، محصولات می‌توانند یا با قیمت کمتر از معمول به صورت تخفیف‌خورده و یا حتی به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار بگیرد.
  کالاها بر اساس شرایط تحویل شامل دو گروه اصلی کالاهای قابل تحویل در محل فروشگاه فروشنده و کالاهای قابل تحویل  در محل مورد نظر خریدار می‌گردند.
  جهت دریافت کالاهای قابل تحویل در محل فروشگاه فروشنده، خریدار بایست به محل فروشگاه مراجعه نماید و  کالاهای قابل تحویل در محل مورد نظر خریدار توسط باربری (ارسال عادی یا ارسال فوری) یا ارسال توسط پست و با مسولیت فروشنده و نظارت واحد تأمین کالای هم ساده به آدرس مورد نظر خریدار ارسال می‌گردند.
  محصول ممکن است بصورت خدمات ارائه شود که از بستر وب‌سایت خریداری شود و در محل خاصی از فروشنده به مشتری ارائه شود.
 • تخفیف: به معنای کاهش قیمت کالا یا خدمات فروشنده به صورت جزئی یا کلی، ارائه کالای بصورت رایگان یا با قیمت کمتر بدون هیچ شرطی یا با  شروط خاص (به عنوان مثال در برابر مبلغ یا تعداد مشخصی از خرید و …) می‌باشد که برای تشویق کاربر در وب‌سایت ارائه می‌گردد.
 • روزهای کاری: روزهای کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی و رسمی در ایران است.
 • یک روزکاری برای فروشندگان: یک روز کاری فاصله زمانی تحویل برای کالاهای فروشندگان، به معنای این است که در صورت خرید کالای فروشندگان ، شروع پردازش سفارش حداکثر ۱ روز پس از زمان سفارش‌گذاری در وب‌سایت هم ساده است. منظور از ۱ روز کاری، زمان آماده‌سازی و ارسال کالا به انبار هم ساده، توسط فروشنده است، که امکان دارد این زمان بسته به نوع کالا تغییر یابد.

شرایط و قوانین عمومی کاربران

 • کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات وب‌سایت هم ساده به دقت ملاحظه فرمایید.
 • بازدید و یا عضویت و ورود شما به وب‌سایت هم ساده و یا ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل تمامی شرایط و قوانین وب‌سایت هم ساده از سوی شما می‌باشد.
 • کلیه محتوای سایت صرفاً متعلق به فروشگاه اینترنتی هم ساده بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز مکتوب از فروشگاه غیر مجاز و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.
 • توجه داشته باشید، تمامی اصول و رویه‏‌های وب سایت هم ساده منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر می‌باشد.
 • تمام اطلاعات و مطالب موجود در این سایت بدون هیچگونه ضمانتی، صریح یا ضمنی و در همین «وضع موجود» ارائه می‌شود و هم ساده تمام ضمانت ها از هرنوع، صریح یا ضمنی شامل ضمانت قابلیت فروش، ضمانت کاربری خاص، عدم تخلف از حقوق مالکیت فکری، همچنین کاربری و یا معاملات بازرگانی و تجاری ناقض این حقوق را از خود سلب می کند. تحت هیچ شرایطی در قبال کلیه خسارات (بدون محدودیت شامل، غیر مستقیم، خاص، اصلی و تبعی یا خسارات ناشی از عدم درآمد، از بین رفتن داده‌ها، یا تعلیق بازار) به واسطه استفاده، ناتوانی از استفاده یا نتایج استفاده از این سایت و سایت‌های لینک شده به آن، یا مطالب و اطلاعات موجود در هر یک از این سایت‌ها، طبق قرارداد یا مسئولیت مدنی یا هر تئوری حقوقی دیگری باشد و حتی در صورت آگاهی از امکان چنین خساراتی، هیچ مسئولیتی بر عهده سامانه یا وب سایت هم ساده و کارگزاران و مالک (مالکین) آن نمی‌باشد.
 • کاربران به عنوان استفاده کننده وب سایت موافقت می­‌کنند، اگر برای استفاده از مطالب یا اطلاعات یا خدمات این وب سایت نیاز به هرگونه تغییر، خدمات اضافی، تعمیر یا اصلاح تجهیزات یا اطلاعات باشد، هیچ تعهد و هزینه‌ای بابت این موضوع بر عهده هم ساده نبوده و تمام هزینه‌های آن برعهده کاربر استفاده کننده است.
 • فروشگاه هم ساده محتوای سایت‌هایی که قصد تبلیغات در سایت را دارند از نظر مغایرت با اصول و قوانین کشور مورد بررسی قرار می‌دهد اما صحت و سقم محتوا و خدمات آنها را مورد بررسی قرار نمی‌دهد و لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوا و خدمات ارائه شده در این سایتها ندارد.
 • تبلیغات فروشگاه در چهارچوب کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به ویژه ماده ۲ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و مواد ۵۰ الی ۵۵ قانون تجارت الکترونیک صورت میگیرد.
 • تمامی کاربران جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعات فروشگاه و همچنین آگاهی از تخفیفات و پروموشن‌ها اجازه ارتباط از طریقف نوتیفیکشن، پیامک، ایمیل و مرسولات کاغذی را به فروشگاه می‌دهند.
 • هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.
 • استفاده از نام، عکس یا لوگو و تجربه خرید مشتریان، در جهت معرفی و اشتراک گذاری تجربیات مشتریان در خرید از فروشگاه در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.
 • کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می‌گیرد، بر عهده آنان است.
 • فروشگاه اینترنتی هم ساده در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.
 • کاربر نباید در وب سایت ( تالار گفت‌وگو و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی (Comment) را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد.
 • همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این موارد را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی‌شود. همچنین کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را  از دست می‌دهد.
 • فروشگاه اینترنتی هم ساده در این توافق و قرارداد صراحتاً اعلام می‌کند که همواره مجاز و مختار است که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات سایت، تغییر در سیاست‌ها، حقوق و قوانین اقدام نماید.
 • فروشگاه در هر زمانی اختیار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرویس به مشتریان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغییر یا حذف کلیه مطالب یا خدمات خویش اقدام نماید.
 • این وب سایت می تواند دسترسی شما را به تمام یا بخشی  از آن شامل و نه محدود به، هریک از تابلوهای اعلانات و … را به هر دلیلی از جمله تخطی از شروط و مقررات این قرارداد و صرفاً با صلاحدید خود، پایان دهد یا به تعلیق درآورد. در این صورت محدودیت‌های موجود در رابطه با مطالب سایت، اظهارات و ضمانت ها، غرامت‌ها و محدودیت مسئولیت، که در این قرارداد اعلام شده تا لحظه پایان دسترسی، به قوت خود باقی می‌ماند و در صورت رفع علت مجدداً محدودیت‌ها رفع شده و کاربری شما به حالت قبل بازخواهد گشت.
 • وب سایت هم ساده می‌تواند در صورت مشاهده تخلف از قوانین سایت، اکانت کاربران متخلف را حذف یا عضویت آنها را مسدود کند. وب سایت هم ساده خود را موظف به توضیح علت در این موارد نمی‌داند.

نظرات کاربران (شرایط)

 • هدف از ایجاد بخش نظرات در فروشگاه اینترنتی هم ساده، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد.
 • بدیهی است بخش نظرات فروشگاه اینترنتی هم ساده با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است.
 • در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند.
 • بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند.
 • فروشگاه اینترنتی هم ساده در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.
 • نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی فروشگاه اینترنتی هم ساده درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران:

۱. فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و ایموجی در متن خودداری کنید.
۲. برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان مناسب کاربران را برای خواندن نظر شما مشتاق می نماید.
۳. نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتر گونه در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.
۴. نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.
۵. با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.
۶. جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.
۷. با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.
۸. کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.
۹. قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.
۱۰. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
۱۱. از طریق نمودار تغییر قیمت در سایت می‌توانید از تغییرات قیمت آگاه شوید؛ لذا به‌هیچ‌وجه در بخش نظرات مبلغ «قیمت» را ذکر نکرده، درباره‌ی آن سؤال نکنید و نظری ندهید.
۱۲. در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره‌ی قوت‌ها یا ضعف‌های محصول خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.
۱۳. با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
۱۴. تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.
۱۵. کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از فروشگاه اینترنتی هم ساده را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.
۱۶. توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.
۱۷. بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.
۱۸. لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.
۱۹. کامنت هایی که با عرف جامعه مغایر هستند مثل کامنت های مرتبط با کالاهای جنسی تایید نخواهند شد.

شرایط  و راهنمایی در خصوص ویژگی‌های ارسال در بخش پرسش – پاسخ:

1-بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد؛ زبان و رسم‌الخط فارسی و اسلوب نگارش هم در آن رعایت شده باشد.
2-برای آگاهی از تغییرات قیمت از نمودار تغییر قیمت در سایت استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه در بخش پرسش و پاسخ در مورد «قیمت» نپرسید.
3-از پرسش و پاسخ درباره‌ی آدرس سایر فروشگاه‌های فیزیکی یا اینترنتی و استفاده از لینک خودداری کنید.
4-پرسش خودتان را فقط یک بار و زیر محصول موردنظرتان بنویسید.
5-از ثبت اطلاعات شخصی از قبیل ایمیل، شماره تماس و نام کاربری شبکه‌های اجتماعی در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.
6- توجه داشته باشید که نظر یا پرسش و پاسخ فقط باید در رابطه با کالا باشد، بنابراین برای پیگیری یا سوال درباره سفارش یا استفاده از خدمات پس از فروش با امور مشتریان فروشگاه اینترنتی هم ساده (شماره تلفن‌های 02165604841 یا 03145220014) تماس بگیرید یا از طریق فرم صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع پیگیری سفارش یا خدمات پس از فروش، سوال یا درخواست خود را مطرح کنید.
7-برای ارسال سایر درخواست‌ها یا پیشنهادها، انتقاد یا شکایت های خود نیز از فرم صفحه “تماس با ما” استفاده کنید یا به ایمیل آدرس
support@ham-sadeh.com ایمیل ارسال کنید.

مشکلات فنی احتمالی وب‌سایت

 • وب‌سایت هم ساده ، سرویس حاضر را به همان شکلی که هست و بدون هرگونه تعهدی ارائه می کند.
 • سامانه و وب سایت تخفیف های های هم ساده، در مورد عدم قطع شدن سایت، خالی از اشکال بودن آن و رفع اشکالات یا تطابق آن با نیازهای کاربران تعهدی ندارد.
 • وب سایت از قسمت پشتیبانی و تماس تلفنی برخوردار است که شامل بررسی و رفع موارد فنی وب‌سایت نیز می‌گردد، لیکن به علت حجم زیاد  تماس‌ها هیچ‌گونه سامانه هم ساده تعهدی نسبت به سرعت پاسخگوئی، عدم پاسخگوئی به سوالات و غیره  داده نمی‌دهد. به عبارت دیگر این سرویس بصورت اضافه بر خدمات اصلی وب‌سایت برای کمک به کاربران ارائه می‌گردد و فقط شامل مسائل فنی و کاری مربوط به وب‌سایت و اهداف آن می‌گردد.

موارد مالی (شرایط و قوانین)

 • انتقال و پرداخت وجوه مالی توسط وب‌سایت هم ساده به کاربران یا توسط کاربران به وب‌سایت، کاملاً تحت قوانین تجارت الکترونیک می‌باشد.
 • در پرداخت‌های مالی نیز همچون سایر موارد، تمامی حقوق کاربران توسط وب‌سایت هم ساده محفوظ است و در صورت هر گونه مغایرت شروط و ویژگی‌های محصول و یا عدم رعایت تعهدات توسط ارائه دهندگان (فروشندگان)، تمامی موارد تا بازگشت وجوه پرداخت شده کاربران از سمت فروشندگان توسط هم ساده پیگیری می‌شود.
 • هم ساده به مناسبت افتتاحیه برند تجاری خود؛ در حال حاضر هیچ مبلغی برای اعطای پنل فروشگاهی اینترنتی و مدیریت آن توسط پرسنل نمی‌گیرد و به عبارت دیگر، فروشگاه و تمامی امکانات آن در حال حاضر به صورت رایگان در اختیار فروشندگان ثبت نام شده و تائید شده قرار خواهد گرفت.
 • هم ساده جهت تامین موارد مالی وب سایت پس از بازاریابی و فروش محصولات فروشندگان؛ مقدار ۱ – ۵ درصد مبلغ فروش را برای کالاها (بسته به نوع کالا) و مقدا ۷ – ۱۰ درصد را برای خدمات (بسته به ماهیت و نوع خدمات) از مبلغ فروش کسر کرده و مابقی را به حساب فروشنده واریز می‌نماید.
 • مبلغ مشخص بازاریابی فروش محصول یا خدمات در همان ابتدای درخواست فروش محصول بر روی وب سایت هم ساده برای فروشنده تعیین و مشخص می‌گردد و در طول دوره ارائه محصول بر روی وب سایت قابل تغییر نمی‌باشد.
 • کاربران (فروشندگان و مشتریان) با ثبت نام در قسمت بازاریابی هم ساده می‌توانند با حداقل آموزش لازم در بخش مربوطه، در فروش کالاها و خدمات مشارکت نموده و از طریق تلفن همراه خود بدون هیچ هزینه کرد زمانی و مالی با مشارکت در بازاریابی محصولات، کسب درآمد نمایند. این درآمد به کیف پول کاربران در بخش حساب کاربری آنان واریز و پس از کسب حداقل مقدار مشخص قابل انتقال به حساب بانکی یا استفاده برای خرید از وب سایت هم ساده می باشد.
 • در سفارشات مبتنی بر کد تخفیف یا ارائه خدمات یا کالا در مکان یا اپلیکشن یا نرم افزار یا وب سایت معین و … پس از تایید استعلام کد مربوط به هر سفارش توسط مشتری یا فروشنده، سفارش به عنوان استفاده شده محسوب گردیده و هزینه پرداخت شده توسط مشتری پس از کسر هزینه بازاریابی و  ، سایر هزینه‌های مربوطه(در صورت وجود)، به حساب کاربری فروشنده منظور می‌گردد.
 • زمان واریز مبالغ فروش از وب سایت به حساب فروشنده تابع قوانین فروش اینترنتی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی و مشمول گذر زمان حداقل ۷ روز می‌باشد. لیکن تایید وصول مبلغ فروش در همان لحظه تکمیل سفارش کالا در حساب کاربری فروشنده منظور می‌گردد. به عبارتی مبالغ حاصل از فروش در حساب فروشنده منظور لیکن حداقل پس از گذشت زمانی قانونی تضمین فروش تجارت الکترونیک (سپری شدن ۷ روز کامل) توسط وی قابل تسویه و برداشت می‌گردد
 • درخواست تسویه فروشندگان زمانی امکان پذیر است که وصول و دریافت محصول (کالا یا خدمات) توسط مشتری در سامانه ثبت گردد و حداقل مبلغ تسویه در حساب فروشنده موجود باشد. پس از درخواست تسویه فروشندگان در خصوص مبالغ فروش، وجه درخواستی با استناد به قوانین زمانی درگاه مربوطه، به حساب وی واریز می گردد.
 • هزینه انتقال وجه برای فروشنده هنگام هر تسویه حساب، بر عهده وی بوده و از جمع مبلغ قبل از انتقال کسر و مابقی واریز می‌گردد.
 • هزینه انتقال وجه برای کاربران از مبلغ مورد انتقال کسر شده و مابقی به حساب مشخص کاربر منتقل می گردد.
 • مبالغی که توسط کاربران سایت، تحت عنوان تبدیل حساب کاربری و یا خرید امتیاز به حساب بانکی‌ صاحب امتیازِ وب‌سایت هم ساده واریز می‌شود، به هیچ عنوان مسترد نمی‌گردد. این وجوه صرف نگهداری و هزینه‌های جاری وب‌سایت خواهد شد.
 • هر گونه اختلال ناشی از مشکلات فنی وب‌سایت در محاسبه و پرداخت وجوه توسط کاربران، برگشت پذیر و قابل پیگیری توسط تیم پشتیبانی فنی و مالی وب‌سایت می‌باشد و در صورتی که اختلال مربوط به درگاه های بانکی یا بستر ایتنرنت باشد، مسؤلیت پیگیری آن برعهده خود کاربر خواهد بود، لیکن وب‌سایت هم ساده در پیگیری این موارد نیز از هر گونه کمکی مضایقه نخواهد نمود.

در صورتی‌که وب‌سایت هم ساده تخفیف به شرط خرید تا سقف خاص (Discount Voucher) را اعلام کرد ، میزان خرید از کالاهای فروشندگان در آن محاسبه نمی‌شود و این کالاها مشمول استفاده از این تخفیف‌ها نمی‌شوند.

فروشندگی و کالاهای فروشندگان

 • محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط هم ساده از شرکت‌های معتبر و تولیدکنندگان یا واردکنندگان رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با هم ساده همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند. منظور از کالای فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت هم ساده عرضه کرده و به فروش می‌رساند.
 • فروشندگان ارائه دهندگان کالا یا خدمات هستند که ابتدا به عنوان کاربر عادی ثبت نام کرده‌اند و سپس درخواست فروشندگی داده‌اند یا در همان ابتدا بصورت فروشنده ثبت نام نموده‌اند و در هر دو صورت مدارک تضمین و اعتباری معتبر جهت فروش کالا را در اختیار کارشناسان هم ساده قرارداده و تاییدیه لازم از هم ساده برای فروش کالا در بستر هم ساده را دریافت نموده باشند.
 • اعتبار فروشنده‌ها توسط هم ساده بررسی و در صورت لزوم بنابر تشخیص کارشناسان هم ساده تعهدات و مدارک مورد نیاز از ایشان اخذ می‌شود.
 • ثبت نام کاربران به عنوان فروشنده در وب‌سایت هم ساده به منزلهء تقبل آنها در خصوص ارزیابی خدمات یا محصولات و کیفیت کسب و کار آنها بر طبق شرایط تعریف شده توسط وب سایت هم ساده نیز می‌باشد.
 • فروشندگان توسط مشتریان و کارشناسان حضوری و غیر حضوری وب سایت هم ساده ارزیابی گردیده و نتیجه این ارزیابی علاوه بر اطلاع رسانی به فروشنده برای بهبود عملکرد فروشگاه وی، می‌تواند در تمامی زیر مجموعه‌های سامانهء هم ساده به اطلاع بازدیدکنندگان از سامانه برای بهبود مقایسه و انتخاب خریداران، نیز رسانیده شود.
 • لازم بذکر است ملاک ارزیابی کارشناسان سامانه هم ساده، توسط شخص یا هیئت مرکزی کارگزار سامانه تعریف شده و برای سامانه هم ساده منحصر به فرد بوده و متناسب با قوانین ارزیابی جاری در خصوص هر محصول یا کالا است و نتایج ارزیابی مشتریان بصورت میانگین‌گیری شده از درجات ارزیابی و یا دیدگاه در صفحهء مربوطه به هر فروشنده ، هر محصول یا خدمت و سایر قسمت‌های وب سایت و اپلیکشن تلفن همراه، بسته به صلاحدید کارگزار سامانه هم ساده، قابل نمایش و گزارش خواهد بود.
 • مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
 • هر مطلبی در خصوص کالا یا خدمات یک فروشنده در وب سایت هم ساده ارائه می‌شود. بواسطه اطلاعاتی است که بابت آن کالا یا خدمات از فروشنده به تیم فنی سامانه هم ساده، ارائه شده است و مسؤلیت ارائه اطلاعات نادرست، فریبنده یا اشتباه توسط فروشنده و جبران خسارت ناشی از آن، بر عهده فروشنده خواهد بود.
 • در صورتی که فروشنده یا فروشندگان بدون دلیل منطقی و غیر قابل قبول توسط کارگزاران سامانه تخفیف های همـ ساده، کالا یا خدمات را مطابق شرایط ذکر شده در هر محصول خود ارائه نکنند، تمامی حقوق مشتریان محفوظ و موارد توسط وب سایت تخفیف های هم ساده قابل پیگیری خواهد بود و فروشنده مربوطه، می‌بایست نسبت به عودت هزینهء پرداخت شده توسط مشتری بابت آن سفارش و همچنین جبران خسارت و ایجاد رضایت‌مندی مشتری اقدام نماید.
 • پس از درج کالا بر روی وب‌سایت در پنل فروشنده‌ی ارائه دهنده آن، آنلاین شدن محصول در وب‌سایت اعلام می شود و در صورتی که مغایرتی وجود دارد محصول بایستی به درخواست فروشنده به سرعت از حالت آنلاین و توسط فروشنده خارج شود و مسؤلیت‌های مربوط به تامین کالا مطابق با تعداد درج شده در وب‌سایت، نوسان قیمت در بازار و تثبیت قیمت در تامین کالا، ارائه کیفیت مطابق ویژگی‌های درج شده در خصوص کالا در وب‌سایت،از آن پس بر عهده فروشنده آن کالا می‌باشد.
 • همچنین  هر هنگام که فروشنده به هر دلیلی توانایی تامین کالایی را با شرایط ذکر شده در قبل نداشته باشد، بایست سریعاً محصول را از آنلاین بودن خارج نموده و تغییرات لازم را درخواست نماید. در این شرایط مسولیت تامین تعداد فروش رفته قبلی بر عهده فروشنده می باشد و در صورت عدم رعایت این مهم بنا به تشخیص کارشناسان  وب‌سایت ملزم به پرداخت خسارت از ۲۰ تا ۲۰۰ درصد قیمت کالای فروش رفته می‌باشد.
 • فاکتور کالاهایی که توسط فروشندگان در سایت عرضه می‌شود، در صورت درخواست خریدار بایست توسط فروشنده ارسال شود.خریداران حداکثر تا ۲ روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
 • سفارش‌هایی که دارای حداقل یک کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت ۱۶ هر روز کاری نهایی شوند ، حداقل ۱ روز کاری بعد (طبق زمان تحویل اعلام‌شده در سایت) در اصفهان و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد.
 • با شروع فروشندگی شما در سایت تمامی ضمانت های ۴ گانه هم ساده را تقبل نموده و رعایت خواهید نمودنحوه برگشت از فروش کالاهای فروشندگان طبق رویه فروش واحد تامین کالای هم ساده است، با این تفاوت که فروشنده مسئولیت هرگونه عدم مطابقت را به عهده می‌گیرد.
 • تخفیف های سازمانی فقط به کالاهای واحد تامین کالای هم ساده تعلق گرفته و به کالاهای فروشندگان تخفیف سازمانی تعلق نمی‌گیرد. مگر در مواردی که فروشندگان ضمانت تامین کالای لازم برای این مظور را به واحد کارشناسان هم ساده داده باشند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

 • روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت‌شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.
 • هم ساده به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
 • کارشناسان فروشگاه هم ساده همواره در چارچوب اطلاعات درج شده در سایت، پاسخگوی سوالات مشتریان محترم خواهند بود و از آنجایی که کارشناسان فروشگاه اطلاعاتی فراتر از اطلاعات درج شده در سایت نداشته و ارائه نخواهند نمود، طرح هر گونه ادعایی توسط مشتریان محترم مبنی بر خرید بر اساس اطلاعات شفاهی (تلفنی) دریافت شده از کارشناسان فروشگاه، فاقد هر گونه وجاهت قانونی می‌باشد.

لذا از مشتریان محترم درخواست می گردد صرفا بر اساس اطلاعات درج شده در سایت فروشگاه، خرید خود را انجام داده و در صورت وجود هر گونه ابهام، قبل از خرید از مراجع اصلی مانند شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش، ابهامات خود را برطرف نمایند.

 • کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، هم ساده جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.
 • همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی ملی به همراه داشته باشد. در هر صورت مسؤلیت خرید هر محصول بر عهده خریداری است که مشخصات وی در فاکتور به عنوان سفارش دهنده ثبت می‌شود، بدیهی است اگر خرید با مشخصات فرد اول برای فرد دوم انجام شود، متعاقباً مسؤلیت خرید مذکور بر عهده فرد اول (خریدار اصلی از وب سایت) است.
 • کاربری هر مشتری شامل نام و نام خانوادگی باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد و در صورت عدم تطابق، فروشگاه‌‌های اینترنتی مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود. لذا خریداران محترم می بایست با ارائه تصویر کارت ملی خود و خرید از طریق کارت بانکی متعلق به شخص خریدار که با هویت سفارش دهنده در تطابق می باشد، اقدام به ثبت سفارش نمایند.
 • لازم به ذکر است که این امر به منظور جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی و مواردی نظیر جلوگیری از خرید با کارت‌های سرقت شده و موارد مشابه در نظر گرفته شده است.
 • با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور به نام حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه مربوطه و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.
 • همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقی هنگام ثبت سفارش به این نکته توجه کافی داشته باشند، چرا که تغییر آدرس درج شده روی فاکتور پس از پردازش و تایید سفارش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • خریداران حداکثر تا ۲ روز بعد از ثبت سفارش و قطعی شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
 • امکان پرداخت در محل برای سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است، وجود ندارد و لازم است پیش از ارسال، مبلغ اینگونه سفارش‌ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود.
 • از آنجا که هم ساده یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، سفارش یک کالا به تعداد بالا، مغایر با هدف مصرف خریدار است، در صورت ثبت این مورد و یا سفارشاتی که با تعداد اقلام بالایی همراه هستند، پیش از ارسال، سفارش مشتریان ابتدا توسط هم ساده بررسی و در صورت تایید، پردازش می‌گردد. در این موارد پرداخت وجه و تسویه، قبل از ارسال کالا الزامی است؛ درغیر اینصورت سفارشات با هماهنگی مشتری کنسل شده و در صورت واریز وجه، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری عودت داده خواهد شد.
 • تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.
 • در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.
 • لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند.
 • همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان شگفت‌انگیز که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند.
 • شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید (hsc) سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که هم ساده هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد و نخواهد داشت.
 • کلیه سفارش‌‏های ثبت‌شده در سایت هم ساده به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش‌فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند.
 • هم ساده همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در هم ساده به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای هم ساده محفوظ است و مشتری می‏‌تواند به جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
 • در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.
 • هم ساده مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود.
 • در شرایط خاص مثل فروش شگفت‌انگیز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و وب‌سایت هم ساده مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.
 • در هر صورت حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای هم ساده محفوظ است.
 • در صورت بروز تاخیر در پردازش سفارش شما، این موضوع از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی شده و هم ساده سعی خواهد نمود تا محصول/محصولات مورد نظر شما را ظرف ۲۴ ساعت تامین کند، درصورت عدم تامین کالا بعد از ۲۴ ساعت، اقلام در انتظار تامین سفارش شما بصورت سیستمی لغو خواهد شد.
 • در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت هم ساده، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای هم ساده محفوظ است و هم ساده در اسرع وقت وجوه دریافتی را طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت هم ساده می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
 • فروشگاه اینترنتی هم ساده؛ همواره سعی می‌نماید که قیمت‌های کالاها را به درستی و با حداقل خطا در سایت وارد نماید. اما از آنجائی‌که این قیمت‌ها توسط کارشناسان و اپراتورها وارد سایت می‌گردند، همواره امکان خطای انسانی در ورود اطلاعات وجود خواهد داشت. لذا در مواقعی که این قیمت‌ها به اشتباه وارد سایت شده باشند هیچگونه تعهدی برای فروشگاه برای فروش کالا به همان قیمت اشتباه ایجاد نخواهد نمود. 

در این موارد حتی چنانچه بر اساس قیمت اشتباه، کالا برای مشتری فاکتور و ارسال گردد، مشتری موظف است در صورتی‌که کالا را از بسته‌بندی خارج نکرده باشد یا آن را عودت نماید و یا ما به التفاوت وجه را واریز نماید و در صورتی‌که کالا را از بسته‌بندی خارج کرده باشد، موظف است ما به التفاوت وجه را به حساب فروشگاه واریز نماید. مشتری با قبول قوانین سایت حق هر گونه اعتراض در این موارد را از خود سلب می‌نماید.

توجه: ملاک درج قیمت اشتباه در سایت، تفاوت بیش از ۱۰ درصد قیمت سایت و قیمت عرف بازار می‌باشد.

سفارشات مبتنی بر کد تخفیف یا ارائه خدمات یا کالا در مکان یا اپلیکشن یا نرم افزار یا وب سایت معین، می تواند از یک لحظه بعد از خرید یا موکول به زمانی خاص، طبق شرایط ارائه شده در قسمت توضیحات و ویژگی همان محصول مورد  استفاده قرار بگیرند.

کارت هدیه

 • کارت هدیه هم ساده شامل اعتبار غیر نقدی ویژه و قابل استفاده برای خرید کالا از وب سایت هم ساده می‌باشد.
 • با اولین استفاده، کارت هدیه در حساب کاربری ثبت می‌شود و امکان استفاده از آن برای دیگر کاربران وجود نخواهد داشت.
 • لازم نیست تمام اعتبار (ریالی) کارت هدیه در اولین خرید، خرج شود. اعتبار کارت هدیه را می‌توان در چند سبد خرید مجزا استفاده کرد.
 • امکان استفاده از دو یا چند کارت هدیه برای ثبت یک سفارش وجود ندارد.
 • در صورت مرجوع کردن کالاهایی که با استفاده از اعتبار کارت هدیه خریداری شده، مبلغ آن‌ها به حساب همان کارت هدیه باز می‌گردد.
 • کارت هدیه قابل مرجوع کردن یا تعویض نیست.
 • اعتبار کارت هدیه هم ساده قابل تبدیل به وجه نقد نیست.
 • در صورتی که مبلغ سفارش بیش از اعتبار کارت هدیه باشد، می‌توان باقی‌مانده را با روش‌های عادی پرداخت کرد.
 • پس از استفاده از کارت هدیه در یک خرید لازم است تا مدتی پس از پایان خرید و قطعی شدن و تحویل آن کارت هدیه را نزد خود نگه دارید.

ضوابط و مسئولیت‌های محصولات خوراکی و آرایشی و بهداشتی

 • اطلاعات هر محصول  آرایشی بهداشتی در وب‌سایت هم ساده، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد.خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی-بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند.
 • همچنین،نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب­‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و هم ساده مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
 • هم ساده مسئولیتی در قبال صحت و درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت­‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه هم ساده در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
 • در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولیدکننده، هم ساده صرفا هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند.
 • هم ساده نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و …) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

پیگیری سفارش

 • با تأکید بر رعایت حفظ حریم شخصی افراد پاسخگویی در خصوص سفارش های انجام شده از یک نام کاربری، فقط ب از طریق پنل کاربری یا شماره همراه ثبت شده آن نام کاربری انجام خواهد شد.
 • در صورتی که سفارش کالا توسط یک کاربر ثبت نام شده در وب‌سایت برای شخص دیگری انجام شده باشد. پیگیری سفارش و امور مربوط به آن فقط توسط شخص (نام کاربری) سفارش‌دهنده امکان‌پذیر است.

تحویل سفارش

 • طبق قوانین تجارت الکترونیک و دستورالعمل پلیس فتا در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آنها آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است.
 • چنانچه فردی که کالا را سفارش داده و پرداخت آن را بصورت آنلاین انجام داده، تمایل داشته باشد کالا تحویل فرد دیگری گردد، باید از طریق پنل کاربری، ایمیل یا پیامک، نام فرد تحویل گیرنده را به فروشگاه اعلام نمایید، در غیر اینصورت فروشگاه کالا را تحویل نداده و در این موارد هزینه ارسال اولیه و بازگشت سفارش و ارسال مجدد بر عهده مشتری خواهد بود.
 • بر اساس هماهنگی صورت گرفته با پلیس فتا و نیروی انتظامی، تحویل کلیه سفارش‌ها درب ورودی ساختمان خواهد بود مگر مواردی که مشتریان محترم در هنگام ثبت سفارش، درخواست حمل طبقات می‌نمایند.
 • در رابطه با سرویس تحویل اکسپرس فروشگاه اینترنتی هم ساده، سفارش فقط درب اصلی ساختمان (منتهی به خیابان) تحویل داده می‌شود.
 • مشتریان محترم موظف هستند هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته‌بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.
  توجه: توضیحات کامل مرتبط با مغایرت کالا را می توانید در بخش “۷ روز تضمین عودت کالا” مطالعه فرمایید.
 • مشتریان محترم موظف هستند در هنگام تحویل گرفتن سفارش، کالای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرند (تحویل ظاهری یعنی کالا از تمام جنبه های ظاهری بررسی و در صورتیکه فاقد هر گونه ایراد ظاهری باشد، تحویل گرفته شود)
  توجه: الفهنگامی که کالا تحویل ظاهری گرفته می شود، فروشگاه هم ساده دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت.
 • ب کالاهایی که در رسید تحویل آنها قید گردیده است که نباید از بسته‌بندی خارج گردند، از بند فوق مستثنی می‌باشند و مشتریان صرفاً می‌بایست سلامت بسته‌بندی کالا را بررسی نمایند. در این موارد، بازنمودن و راه اندازی کالا صرفاً باید توسط کارشناسان شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی صورت پذیرد، در غیر اینصورت دستگاه از گارانتی خارج شده و مسئولیت مشکلات احتمالی بر عهده مشتری می‌باشد.
  پ چنانچه بسته‌بندی کالا دارای مشکل یا ایراد ظاهری بوده و نشان از ضربه‌خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتری باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید و ضمن تکمیل رسید عدم تحویل همراه ذکر علت عدم تحویل، موضوع را بلافاصله به فروشگاه هم ساده اطلاع نماید.
 • در زمان ارسال کالا توسط شرکت پست و یا باربری، مشتریان محترم موظف هستند در حضور مامور پستی و قبل از امضاء رسید تحویل کالا، از سلامت بسته‌بندی و سلامت ظاهری کالا مطمئن گردند و در صورتی‌که کالا از نظر بسته‌بندی و یا سلامت ظاهری دارای ایراد باشد، ضمن تحویل نگرفتن آن و درخواست صورت‌جلسه عدم تحویل، بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد. در این موارد چنانچه مشتری بدون بررسی سلامت ظاهری، رسید پستی یا باربری (بمنزله دریافت کالا بصورت صحیح و سالم) را امضاء نماید، دیگر حق اعتراضی در مورد سلامت ظاهری کالا نخواهد داشت، زیرا به دلیل آنکه مشتری شخصاً تایید نموده است که کالا را صحیح و سالم دریافت نموده است، دیگر امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارت توسط مشتری وجود ندارد.
 • در ضمن در این موارد پرداخت خسارت در هنگام حمل کالا توسط پست یا باربری بر عهده شرکت پست یا باربری بوده و فروشگاه صرفا سعی می‌کند پیگیری‌هایی بصورت موازی برای دریافت سریعتر خسارت مشتری انجام دهد. بر همین اساس توصیه فروشگاه استفاده از بیمه تکمیلی هم ساده می باشد.
 • طبق قوانین فروشگاه، در سفارش هایی که پرداخت آنها در محل مشخص گردیده است، قبل از تحویل کالا، ابتدا لازم است که وجه فاکتور تسویه و سپس کالا تحویل گردد. پس از تسویه وجه فاکتور، مشتری در حضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی و سپس رسید تحویل ظاهری کالا را امضاء نماید.
 • فروشگاه همواره سعی می نماید دقیقاً کالای سفارش داده شده توسط مشتری را برای ایشان ارسال نماید؛ اما به دلیل حجم بالای سفارشات و امکان خطای سیستمی یا انسانی، در موارد معدود ممکن است کالای اشتباهی برای مشتری ارسال گردد.
 • در این موارد به صراحت اعلام گردیده، مشتریان موظف هستند هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.
 • چنانچه مشتری بدون چک کردن کالا را تحویل و از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج نموده باشد، در صورتیکه قیمت کالای تحویل گرفته شده بیشتر از کالای سفارش داده شده باشد، موظف است مابه التفاوت وجه را حداکثر ۴۸ ساعت پس از اطلاع، به حساب فروشگاه واریز نماید، در غیر اینصورت فروشگاه حق خواهد داشت نسبت به پیگیری از طریق مراجع قضایی ذیصلاح اقدام و در اینصورت کلیه خسارات، هزینه‌های دادرسی و حق الوکاله بر عهده مشتری خواهد بود. اما در صورتی‌که کالای تحویل گرفته شده توسط مشتری ارزان تر از کالای سفارش داده شده باشد، فروشگاه موظف است حداکثر ۴۸ ساعت پس از اطلاع، مابه التفاوت را به حساب مشتری واریز نماید، در این موارد به دلیل اینکه کالا از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج گردیده است، امکان عودت وجود ندارد.

نمایندگی و خدمات پس از فروش

 • هم ساده در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها و تراکنش‏‌های مالی از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود.
 • لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی هم ساده اطلاع دهید.
 • در حال حاضر هم ساده در شهرهای تحت پوشش تحویل اکسپرس، تنها خدمات ارسال و تحویل سفارش را از طریق مراکز توزیع و پخش خود انجام می‌دهد و برای خرید تنها باید به وب سایت هم ساده مراجعه و سفارش خود را ثبت نمایید.
 • شرایط خدمات پس از فروش هر کالا یا خدمات در صورت وجود، در قسمت توضیحات آن ذکر شده است. در صورت عدم ذکر شرایط گارانتی یا ضمانت در قسمت توضیحات محصول، این بدان معناست که فروشگاه هم ساده یا فروشنده آن کالا در خصوص آن کالا یا خدمات، خدمات پس از فروشی در نظر ندارند.
 • خدمات پس ‌از‌ فروش هم ساده تنها در صورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالای فروشندگان را می‌پذیرد، که کالا مغایرتی با شرایط توصیف شده از آن در وب سایت داشته باشد و یا شامل موارد دیگیری شود که در همین متن بیان شده باشد و موضوع با نظر کارشناسان مجموعه تأیید شود.

شرایط و ضوابط مرجوع کردن کالای خریداری شده:

 • جهت عودت کالا بایست شرایط و ویژگی‌های کالا تغییر نکرده باشد و کالا مطابق شرایط آن در زمان تحویل به خریدار، به واحد تامین کالای هم ساده ارسال و کارشناسان موضوع فوق را تایید نمایند.
 • جهت رعایت موارد بهداشتی خصوصاً با توجه به شیوع بیماری کرونا بازگرداندن کالاهای باز شده از بسته بندی ( خصوصا کالاهای خوراکی و پوشاک ) پذیرفته نمی‌گردد. لذا خریدار بایست قبل از استفاده از آن در مورد نگهداری یا عودت آن تصمیم لازم را اتخاذ کند.

  ضمانت‌های چهارگانه هم ساده:

  فروشگاه اینترنتی هم ساده با اطمینان از عملکرد خود و جهت تامین رضایت حداکثری مشتریان محترم، تمام خریدهای صورت گرفته را تا 7روز گارانتی می نماید، این 7 روز گارانتی شامل تمام موارد مرتبط با خرید می باشد:
   

  تضمین اول- مناسبترین قیمت کالا و خدمات:
  فروشگاه اینترنتی هم ساده تضمین می‌کند کالای خریداری شده با بهترین قیمت ممکن در زمان خرید، خریداری گردیده است.

  تضمین دوم- اصالت کالا و خدمات:
  فروشگاه اینترنتی هم ساده تضمین می‌کند کالای خریداری شده، کالای اورجینال، شرکتی و دارای گارانتی اصلی است.
  تضمین سوم- عدم مغایرت کالا و خدمات:
  فروشگاه اینترنتی هم ساده تضمین می‌کند کالای تحویل‌شده هیچگونه مغایرتی با کالای خریداری شده (مطابقت موارد فنی و کارایی و عملکرد) نخواهد داشت.
  تضمین چهارم- مهلت انصراف از خرید کالا:
  فروشگاه اینترنتی هم ساده تضمین می‌کند چنانچه به یکی از دلایل مقبول در بخش قوانین از خرید خود منصرف گردید تا 7 روز مهلت ارجاع کالا را خواهد داشت.
   
  جهت آگاهی از شرایط استفاده از ضمانت‌های فوق خواهشمند است، توضیحات ذیل را به دقت مطالعه فرمائید:
 • ضوابط و شرایط ضمانت قیمت کالا:

فروشگاه هم ساده همواره یکی از مزیت‌های خود نسبت به سایر فروشگاه‌های اینترنتی و فروشگاه‌های در سطح شهر را ارائه قیمت‌های رقابتی اعلام نموده است، لذا فروشگاه با اطمینان از قیمت‌گذاری محصولات خود و برای ایجاد اطمینان خاطر مضاعف مشتریان، 24 ساعت تضمین قیمتی برای کالاهای خریداری شده ارائه نموده که بر اساس آن، چنانچه خریدار تا 24 ساعت پس از خرید، اعلام نماید فروشگاه معتبر دیگری کالا را با قیمت کمتری عرضه می‌نماید، بلافاصله پس از محرز شدن (در کمتر از یک روزکاری)، مابه التفاوت وجه به حساب ایشان واریز خواهد شد.
لازم به توضیح است که این تضمین قیمتی در مورد کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات سریع بازار یا بصورت ساعتی است، وجود ندارد.
 
شروط استفاده از 7 روز تضمین قیمت:
1. از شرایط اصلی استفاده از تضمین قیمتی این است که کالا از نظر مدل، رنگ، سایز، گارانتی، کشور سازنده و سایر مشخصات فنی، دقیقاً مشابه کالای خریداری شده از فروشگاه هم ساده باشد.
2. از دیگر شرایط لازم برای استفاده از این تضمین، موجود بودن کالا در سایت یا فروشگاه مورد نظر و ارائه پیش فاکتور به تاریخ روز می‌باشد.
3. با توجه به لزوم یکسان بودن شرایط مقایسه، ملاک تضمین قیمتی، قیمت نهایی کالا با لحاظ هزینه‌هایی مانند هزینه حمل و نقل یا ارزش افزوده خواهد بود.
 
توجه: الف- به دلیل آنکه تمامی کالاهای ارائه شده در فروشگاه هم ساده، کالاهای اصل و شرکتی، دارای گارانتی و قطعات اصلی هستند و با توجه به آنکه ممکن است فروشگاهی به دلایل مختلف از جمله ارائه کالای قاچاق و بدون گارانتی، کالای تقلبی یا معیوب، کالای پشت ویترینی، کالایی که قطعات اصلی یا لوازم جانبی آن تعویض شده است، ظاهراً قیمت کمتری برای محصول اعلام نماید، لذا ملاک قیمتی، تنها فروشگاه های مرجع و معتبر و شناخته شده و دارای پروانه کسب می‌باشد.
ب- تضمین قیمتی شامل تغییرات قیمتی و یا فروش ویژه‌های فروشگاه زنبیل و فروش ویژه، تخفیفات و هر نوع جشنواره خاصی که سایر فروشگاه های معتبر برای مقاطع خاص و مدت زمان مشخص در نظر می‌گیرند، نخواهد شد.
پ- تضمین قیمتی در مورد فروشگاه‌هایی که عرضه آنها دارای محدودیت و به نوعی سهمیه‌بندی باشد، قابل استفاده نمی‌باشد، به عنوان مثال فروشگاه‌هایی که فروش کالا را منوط به بازگرداندن کارتن کالا یا نصب و راه اندازی در هنگام خرید می‌نمایند، شامل تضمین قیمتی نمی‌گردند. این تضمین صرفاً شامل فروشگاه‌های معتبری می گردد که بدون اعمال شرط و یا محدودیت برای افراد حقیقی و حقوقی، بتوان کالای مورد نظر را از آنها خریداری نمود.
ت- سؤاستفاده از این طرح بواسطه روش های غیر اخلاقی و غیر عرفی و غیر قانونی پیگرد قانونی را به همراه خواهد داشت.
ث- فروشگاه اینترنتی هم ساده تمام سعی خود را خواهد نمود که اطلاعات جشنواره‌های مختلف مرتبط با فروشگاه‌ها و برندهای موجود در سایت را بلافاصله پس از اطلاع در سایت خود به روز رسانی نماید، با این حال به دلیل عدم اطلاع‌رسانی فروشگاه ها یا شرکت‌های صاحب برند از آغاز و پایان جشنواره‌ها، فروشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال جشنواره‌ها نخواهد داشت، بر این اساس مشتریان محترم موظف هستند قبل از خرید از فروشگاه، از طریق تماس با شرکت صاحب برند مربوطه، نسبت به معتبر بودن جشنواره‌ها اطمینان حاصل نمایند.( لازم به توضیح است که طبق قوانین شرکت‌های صاحب برند، آنها مجاز هستند بدون هیچگونه اطلاع رسانی قبلی، نسبت به اتمام جشنواره‌ها اقدام نمایند، بر این اساس مجددا تاکید می‌شود که فروشگاه هیچگونه تعهدی بابت تضمین برخورداری از تخفیفات یا هدایای جشنواره‌ها برای مشتریان محترم ندارد.)

ج- همچنین ارائه تخفیف بیشتر از وب سایت هم ساده، برای خرید مستقیم خریدار از آنها، توسط فروشگاه های ثبت شده در هم ساده هیچگونه تعهد و تضمینی برای فروشگاه هم ساده ایجاد نمی‌کند.

 • ویژگی‌های حاکم بر ضمانت اصالت کالا:

مشتریان محترم فروشگاه اینترنتی هم ساده؛ 7 روز فرصت خواهند داشت نسبت به بررسی اصالت کالا و گارانتی آن از شرکت‌های اصلی و خدمات پس از فروش آن اقدام نمایند. در صورت وجود هر گونه مشکل در اصالت کالا و یا گارانتی آن مشتریان به راحتی می‌توانند کالای خریداری شده را عودت نمایند.
جهت اطمینان از اصالت کالای خریداری شده به نکات ذیل دقت فرمائید:
1.کالاهای خریداری شده از هم ساده دارای کارت یا برچسب گارانتی اصلی هستند و گارانتی های اصلی مرتبط به هر برند در وب سایت همان برند یا اتحادیه‌های تخصصی معرفی گردیده است.
2.در صورتیکه کالا یا گارانتی آن اصلی نباشد، شرکت ارائه‌دهنده خدمات پس از فروش، تحت هیچ شرایطی کالا را نصب و گارانتی نمی‌کند، لذا نصب کالا توسط شرکت، تایید کننده اصالت کالا و گارانتی آن می باشد.
3. یکی دیگر از راه های تشخیص اصالت یک کالا، استعلام از شرکت تولید یا واردکننده آن یا از طریق اتحادیه‌های تخصصی مرتبط با هر محصول می‌باشد، با ارجاع کالا به آنها می‌توانید از اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل فرمائید.
4.فروشگاه اینترنتی هم ساده بر خلاف فروشگاه‌های عادی، یک برند معتبر است که به دلیل ارزشی که برای برند خود قائل است، تحت هیچ شرایطی، اعتبار برند خود را برای منافع جزئی زیر سوال نمی برد و لذاهنگام ارائه کالا تا حد ممکن از اصالت آن اطمینان حاصل می‌کند.
 
 • شرایط و ضوابط ضمانت مغایرت کالا:
در صورتیکه کالای تحویل شده به مشتری با کالای سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، مشتریان 7 روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به تعویض یا مرجوع نمودن آن اقدام نمایند. اولین قدم برای اینکار اعلام مکتوب مشکل به فروشگاه در بازه زمانی 7 روزه می باشد. در این موارد در صورتیکه کالای مورد نظر مشتری در فروشگاه موجود نباشد، به انتخاب مشتری، کالا با کالای مشابه دیگر تعویض یا در صورت دلخواه وجه پرداختی مسترد می گردد.
 
شروط استفاده از 7 روز ضمانت مغایرت:
1. مشتریان محترم موظف هستند که هنگام تحویل کالا و قبل از باز نمودن بسته بندی، مشخصات کالا را با کالای سفارش داده شده تطابق داده و در صورت وجود مغایرت آن را تحویل نگرفته و عودت نمایند.
بر این اساس کالاهایی که با پست یا باربری نیز ارسال می گردند، باید قبل از تحویل و امضا نمودن رسید، از نظر مشخصات با کالاهای سفارش داده، تطبیق داده شده و در صورت مغایرت ضمن تحویل گرفته نشدن، بلافاصله برای فروشگاه عودت گردند.
2. مشتریان محترم موظف هستند، چنانچه بررسی تطابق کالای سفارش داده شده و کالای تحویلی، از روی بسته بندی امکان پذیر باشد، قبل از باز نمودن بسته بندی، ابتدا مشخصات کالا را انطباق داده و سپس کالا را از بسته بندی خارج نمایند. لذا چنانچه بدون مطابقت، کالا از بسته‌بندی اولیه خارج شده باشد، حتی در صورت مغایرت، دیگر امکان تعویض یا مرجوع نمودن آن وجود نخواهد داشت.
3. کارتن و بسته بندی کالا باید کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می‌گردد.
4. با توجه به آنکه عکس محصولات صرفاً جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری بوده و ممکن است در پاره ای از جزئیات با عکس اصلی تفاوت داشته باشد، به استناد آن نمی توان اعلام مغایرت نمود. لذا ملاک مغایرت برای مشتریان محترم، مشخصات فنی درج شده در سایت می‌باشد.
 
 • شرایط و ضوابط ضمانت بازگشت کالا:
در صورتیکه مشتریان هم ساده، به هر دلیل قابل قبولی که در بخش قوانین وب سایت ذکر شده‌اند از خرید خود منصرف شوند، تا 7 روز فرصت خواهند داشت تا کالای خریداری شده را بازگشت نمایند.
 
شروط لازم برای استفاده از 7 روز امکان ضمانت بازگشت کالا:

1. کالای خریداری شده از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج نشده باشد و این امر به تایید کارشناسان فروشگاه برسد.

2. کارتن و بسته‌بندی کالا کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می‌گردد. 

3. مطابق ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی امکان بازگشت کالا فقط شامل حال مصرف‌کنندگان بوده و مصرف کننده مطابق بند (س) ماده 2 همین قانون شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای اقدام می کند؛ بر این اساس خریداران فروشگاه که به منظور تجارت یا شغل حرفه‌ای خود از فروشگاه خرید می‌نمایند، مصرف کننده محسوب نشده و امکان استفاده از شرط بازگشت کالا را ندارند.

4. در مواردی که بازگشت کالا از طریق پست یا باربری قرار است انجام گردد، کالا حتماً می‌بایست “بیمه” گردد و این مورد در قبض پستی و یا سند مربوطه بارنامه قید گردد. علاوه بر آن لازم است کالا به نحو مناسبی (با کارتن یا پلاستیک حبابی) بسته‌بندی گردد تا خود کالا و یا بسته‌بندی آن در حین ارسال آسیبی از نظر فنی و یا ظاهری نبیند. زیرا اگر کالا یا بسته‌بندی آن در حین ارسال به هر نحوی دچار آسیب، خدشه و یا ایراد ظاهری (از جمله نصب برچسب یا نوشتن هر گونه متن) گردد، امکان عودت آن وجود نخواهد داشت و از این حیث هیچگونه مسئولیتی بر عهده فروشگاه نخواهد بود.

5. خرید وسایل تهویه مطبوع منوط به بررسی تناسب مدل، توان و ویژگی‌های آن با فضای محل نصب می‌باشد که لازم است توسط کارشناس رسمی بررسی گردد و پس از خرید امکان تعویض یا عودت آن به دلیل عدم تناسب با محیط وجود ندارد.

توجه: الف- در این شرایط پس از تایید بازگشت کالا توسط کارشناسان و وصول کالای مرجوعی با شرایط ذکر شده، وجه کالا حداکثر ظرف 48 ساعت کاری پس از تایید کارشناسان فروشگاه، به حساب مشتری واریز خواهد شد.
ب- در این موارد هزینه ارسال و عودت کالا (هزینه رفت و برگشت) بر عهده مشتری می‌باشد.
پ- بازگشت کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات بازار است، حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد از تکمیل سفارش امکان‌پذیر می‌باشد.

سیاست حفظ حریم خصوصی

سیاست‌های کلی:

 • وب سایت هم ساده و زیر دامنه های آن به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات این وب سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
 • وب سایت هم ساده متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد.
 • در واقع با شروع استفاده از وب سایت هم ساده، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
 • همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات وب سایت هم ساده و تمامی زیردامنه‌های آن، مانند لوگو، علائم تجاری، متن، توضیحات، گرافیک، آرم، تصاویر و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط وب سایت هم ساده و زیر دامنه‌های آن جزئی از اموال وب سایت و صاحب امتیاز آن محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس؛ در انحصار وب سایت هم ساده است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای وب سایت هم ساده و مالکین آن محفوظ می‏‌دارد.
 • همچنین تمام نظرها، بازخوردها، اطلاعات یا مطالب ارائه شده توسط کاربران از طریق این سایت یا زیردامنه‌های آن یا همراه با آن، غیرمحرمانه تلقی شده و متعلق به وب سایت هم ساده می‌باشد.
 • با ارائه این نظرها، اطلاعات، بازخوردها یا مطالب، در واقع حق استفاده، کپی، اصلاح، نمایش و پخش این مطالب را به رایگان در اختیار ما قرار می‌دهید و می توانیم بطور نامحدود این مطالب را به عناوین و اشکال مختلف مورد استفاده قرار دهیم.
 • هم ساده ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، هم ساده می‌تواند از اطلاعات ثبت‌شده برای پیگیری قانونی استفاده کند.
 • کاربران ضمن استفاده از خدمات وب‌سایت هم ساده، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق‌الذکر به هم ساده اعطا نموده و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.
 • برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های هم ساده قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی و بنا به درخواست مشتریان حقوقی گواهی ارزش افزوده صادر می‌شود، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است.
 • یادآوری می‌شود آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های هم ساده از طریق آنها صورت می‌گیرد.
 • بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، هم ساده جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.
 • مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و هم ساده تنها برای ارسال همان سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد.
 • کاربران نباید اطلاعاتی را که از نظر خود حساس تصور می‌کنند هستند، برروی اینترنت قرار دهند. سامانه هم ساده؛ مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات را نمی پذیرد. آدرس ایمیل کاربران برای عموم قابل مشاهده نیست و ما ایمیل کاربران را به هیچ شخص یا گروه یا شرکت دیگری فاش نمی‌کنیم.
 • اطلاعات کاربران به غیر از آن قسمت از اطلاعات که بطور معمول توسط نرم‌افزار یا اپلیکیشن سایت قابل دیدن می‌باشد ، محرمانه نگهداری می‌شود.
 • هم ساده هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای هم ساده وجود ندارد و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از خدمات وب سایت ضمنا حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده اند.
 • کاربران مجاز به انتشار اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت آمیز، پورنو، غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی این سایت نیستند.
 • تحت هیچ شرایطی سامانه هم ساده مسئول خسارت های وارده در اثر اعتماد و اتکا به اطلاعات قرار گرفته روی این سایت یا انتقال یافته توسط این سایت نمی‌باشد.
 • همچنین وب سایت هم ساده مسئولیتی را در مورد از بین رفتن اطلاعات قرار گرفته روی این وب سایت نمی‌پذیرد.
 • وب سایت همـ ساده خود را مجاز به کنترل مطالبی که بطور عمومی بر روی سایت قرار داده شوند، می‌داند ولی خود را ملزم به این مسئله نمی‌داند.
 • مسئولیت کلیه مطالب قرارداده شده روی وب سایت هم ساده و زیر دامنه‌های آن، به عهده کاربر قرار دهنده اطلاعات است و کاربران نباید مطالب نامناسب را بر روی این سایت قرار دهند.
 • در صورت تکرار تخلف، کاربر متخلف ردیابی گردیده و اطلاعات وی به پلیس سایبری تحویل داده شده و پلیس سایبری حسب موارد، اقدامات قانونی را علیه کاربر متخلف انجام خواهد داد.
 • در صورتی که کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید با استفاده از لینک مرتبط به (فراموشی رمز عبور) می توانید آن را دریافت کنید. مسئولین وب سایت به هیچ عنوان نسبت به ارسال دستی این اطلاعات اقدام نخواهند کرد.
 • توصیه واحد مشتریان وب سایت هم ساده این است که جهت ورود از رمز یکبار مصرف عبور و دسترسی تلفن همراه بهره ببرید تا ورودهای مجدد و بازیابی رمز عبور موجب اتلاف وقت شما نگردند.
 • باید تاکید شود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند.
 • در صورتی که کاربر شماره همراه خود را به فردی دیگر واگذار کرد، جهت جلوگیری از سواستفاده یا مشکلات احتمالی کاربران باید شماره موبایل خود را در پروفایل تغییر داده و شماره جدیدی ثبت نمایند.
 • همچنین بدین وسیله به اطلاع کاربران رسانده می‌شود که هم ساده همانند سایر وب‌سایت‌ها از جمع‌آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند و پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی هم ساده و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت نموده و از دسترسی‌های غیرقانونی جلوگیری کند.
 • طبیعتا مسئولیت هرگونه سواستفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و هم ساده حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد.
 • در صورتی که تمایلی به دریافت ایمیل‌ها و خبرنامه‌های هم ساده ندارید، می‌توانید بر روی کلمه لغو عضویت در انتهای صفحه ایمیل کلیک کنید.
   

ارتباط وب سایت و کارگزاران آن با کاربر:

 • هنگامی که شما از خدمات وب سایت هم ساده استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به وب سایت هم ساده ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که وب سایت هم ساده به صورت الکترونیکی ( سرویس پیام کوتاه، ایمیل یا صفحات الکترونیکی و سرویس های هوشمند پاسخ دهنده) یا از طریق تماس تلفنی یا هر روش امکان پذیرِ جایگزین دیگر بنا به صلاحدید تیم فنی سایت، به درخواست شما پاسخ دهد.
 • وب سایت هم ساده گاهاً برای اطلاع یافتن کاربران از مطالب مهم ( اطلاع از مطالب مفید، مطالب جدید، محصولات جدید، دریافت پیام در صندوق پیام، درخواست اضافه شدن به لیست دوستان و … ) ایمیل ها و پیامک هایی را ارسال می‌کند. کاربران بدینوسیله موافقت خود را با دریافت این گونه ایمیل ها و پیامک ها اعلام می‌دارند.
 • همچنین هم ساده برای ارتباط بیشتر با مشتریان، بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای اطلاع‌رسانی رویدادها و اخبار، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، برای اعضای وب‌سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید.
 • در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل‌ها و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه هم ساده را در پروفایل خود لغو کنند. عدم اقدام جهت لغو، به منزله ی موافقت ضمنی با دریافت ایمیل‌ها و پیام‌ها و سلب حق اعتراض می‌باشد.
 • شماره ۵۰۰۰۴۰۰۰۳۳۰۳۲۰، شماره‌ای است که وب سایت همـ ساده و زیر دامنه های آن در حال حاضر از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال و ارتباط پیامکی دو طرفه می تواند برقرار کند.(تغییر شماره پیامک در همین قسمت یا قسمت قوانین سایت به اطلاع کاربران رسانده می‌شود).
 • بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان وب سایت تخفیفـ های همـ ساده ، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام هم ساده است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به ایمیل support@hamsadeh.com اطلاع دهید.
 • همچنین ۵۰۰۰۴۰۰۰۳۳۰۳۲۰، سامانه ارسال پیامک است و علاوه بر آن که می تواند وضعیت پردازش سفارش، وب سایت هم ساده را به اطلاع کاربران برساند، امکان دریافت پیام‌های کاربران نیز از طریق این شماره وجود دارد.

اعتبار قوانین و مرجع حل اختلاف

 • این قرارداد، صرف نظر از انتخاب مبانی قانونی آن، تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و طبق آن قابل طرح و بررسی است.
 • در صورتی که هریک از مفاد این قرارداد از درجه اعتبار ساقط شود، غیر قانونی تشخیص داده شود و یا به هر دلیل دیگری اجرای آن مقدور نباشد، لازم است مفاد مذکور، از این قرارداد منفصل شود، اما سایر شروط و مقررات آن همچنان به قوت خود باقی می ماند. این قانون، کل قرارداد عمومی مابین وب‌سایت هم ساده و شما در ارتباط با استفاده از وب‌سایت را در بر گرفته، و هیچ تغییری در محتوای آن از جانب کاربر قابل اعمال نیست و شروط ذ کر شده در هر قسمت بطور خاص بر این قرارداد اضافه می‌شوند.
 • این قوانین و شرایط مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران اجرا و تفسیر می‌شود. در صورت بروز هرگونه اختلاف، ادعا، مغایرت یا مناقشه که به هر نحوی با شرایط قرارداد مرتبط باشد، از جمله این که مسئله مرتبط با عضویت کاربر در فروشگاه اینترنتی هم ساده یا مربوط به کالا یا خدمات ارائه شده توسط فروشگاه اینترنتی هم ساده باشد یا موجودیت، اعتبار، تفسیر، اجرا، نقض یا خاتمه یا هرگونه اختلاف در رابطه با هرگونه تعهدات غیر قراردادی نشات گرفته از آنها، مراجع صالح، دارای صلاحیت رسیدگی به آن هستند. ( و در حقیقت شما به عنوان کاربر با قبول این قوانین و شرایط حق مراجعه و شکایت را از خود سلب و ساقط می‌نمایید. )
 • درصورتیکه در هر زمانی با این قرارداد مخالف بودید می توانید درخواست لغو عضویت خود را از وبسایت داشته باشید که پس از تایید درخواست شما توسط تیم پشتیبانی، عضویت شما قابل لغو خواهد بود، لیکن حتی پس از لغو در صورتی که در مدت عضویت تعهداتی برای شما ایجاد شده باشد که تا حال یا آینده آثار و نتایج آن برقرار باشد، نسبت به آن موارد تا رفع و پایان کامل موارد،کاملا متعهد میباشید.
 • متن این قوانین (قرارداد) همیشه بر روی همین صفحه سایت قابل مشاهده است و وب‌سایت هم ساده می‌تواند هر قسمتی از این قرارداد را در هر موقع تغییر دهد.
 • در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات وبسایت هم‌ساده، تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روزرسانی خواهد شد و شما توافق می‏‌کنید که استفادهء مستمر شما از سایت به معنی دسترسی شما به این قوانین و  پذیرش هرگونه تغییر است.
 • با توجه به اینکه قوانین ذکر شده در این صفحه قوانین و مقررات، قوانین کلی فروشگاه بوده و ممکن است در موارد خاص مشمول برخی کالاها نگردد، توضیحات درج شده در فاکتور و رسید تحویل کالا، که به امضاء مشتری می رسد، در این موارد ملاک عمل خواهد بود.
 • لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.
علاقه مندی ها 0
مقایسه